Meble miejskie – niezapomniany charakter miast

Ukryte oblicze mebli miejskich

Meble miejskie otaczają nas i codziennie nam towarzyszą. Obecny tryb życia często wymaga od nas szybszego tempa, przez co zdarza się, że przechodzimy obojętnie obok obiektów architektury miejskiej. Dopiero gdy przychodzi czas na refleksję, na niedzielny spacer z rodziną czy spotkanie z ukochaną osobą zauważamy, że otaczający nas krajobraz składa się z poszczególnych elementów, które połączone tworzą urok naszej najbliższej okolicy, nadają charakter naszym ulubionym zakątkom. Może to być zabytkowe centrum miasta, kameralna uliczka czy nowoczesne osiedle. Niektórzy wolą klasyczną elegancję inni nowoczesny funkcjonalizm – wszystko to oferuje firma ZANO, producent mebli miejskich.

Ławka bez oparcia Mimezis
Meble miejskie ZANO

Meble miejskie – krok w stronę nowoczesnej elegancji

Na poniższych zdjęciach chcemy zaprezentować, jak elementy małej architektury takie jak ławki, kosze na śmieci czy odpady potrafią pozytywnie wpłynąć na wizerunek danego miejsca. Podczas leniwego spaceru po Krakowie, turyści i mieszkańcy mogą natrafić na nasze projekty. Umieszczone w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie ławki Mimezis nadają temu miejscu unikatowy charakter.

Ławki i kosz Mimezis
Ławki i kosz Mimezis w Krakowie w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Ławki bez oparcia, wykonane ze stylowego drewna i wytrzymałego metalu stanowią idealne uzupełnienie tej przestrzeni. Bez niej, skwery muzeum wydawały by się puste i niepełne.

kosz mimezis marki ZANO
Kosz Mimezis na dziedzińcu Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Kosz Mimezis w towarzystwie rzeźby na placu Muzeum Inżynierii miejskiej prezentuje się dostojnie i dumnie. To zasługa jego designu, bazującym na prostocie przy zachowaniu nowoczesnego kształtu i wygody w użytkowaniu. Z pewnością nie pomyli się ktoś, kto nazwie małą architekturę miejską – sztuką.

Kosz miejski zewnętrzny Mimezis
Kosz na odpady zewnętrzy Mimezis

Eleganckie i staroświeckie projekty budynków łączą się z nowoczesnymi i prostymi, acz eleganckimi ławkami. Ta symbioza elementów architektury miejskiej z budynkami muzeum na malowniczym krakowskim Kazimierzu owocuje jedynym w swoim rodzaju widokiem.

Dodaj komentarz