Biesiada pod chmurką. Fotele, krzesła, ławki, altany…

Czerwiec to miesiąc, w którym wszyscy miłośnicy biesiad na wolnym powietrzu wylegają wreszcie z domów i przenoszą się na swoje podwórka lub też do ogrodów. Po chłodniejszych majowych wieczorach czerwiec i lipiec jest najlepszym miesiącem na grillowanie, przesiadywanie w altankach, na leżakach, przy stolikach itd. itp. Wraz z miłośnikami takiej biesiady do ogrodów (i nie tylko!) wkraczają wypoczynkowe meble ogrodowe oraz meble miejskie.

Hasło „i nie tylko!”, które pojawiło się w nawiasie nie jest oczywiście bezcelowe. Meble, o których mowa – ławki, kosze na śmieci, altany, stoły trafiają bowiem również na ulice miast. Nie ma w tym nic dziwnego – wraz z rozpoczęciem sezonu na biesiadę pod chmurką oraz grillowanie nie wszyscy miłośnicy tego typu rozrywek mają możliwość odpoczynku na własnym podwórku, działce lub w ogrodzie. Mieszkańcy większych miast praktycznie są pozbawieni takiej możliwości. Na szczęście właściciele ogródków piwnych potrafią zorganizować taką rozrywkę w samym mieście.

Meble miejskie – wygodna alternatywa

Wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami pojawiają się zatem liczne ogródki, w których – mimo, że nie będziemy mieli zbyt wiele spokoju i prywatności – można bardzo przyjemnie spędzić czas, zrelaksować, dobrze zjeść i wypić. Kluczową kwestią dla naszej wygody z punktu widzenia klienta jest jakoś mebli ogrodowych czy też mebli miejskich, na których przyjdzie nam odpoczywać. Wygodne fotele, ławki, stoły to podstawa, która powinna być zachowana w każdym ogródku lub ogrodzie. Inaczej nici z naszego wypoczynku. Właściciele tzw. ogródków piwnych winni zadbać o dobro klienta. Pierwszą rzeczą, którą powinni zrobić to przeprowadzić konserwację mebli miejskich po poprzednim sezonie. Jeśli nie zostały one zakonserwowane na okres przechowywania przez zimę – właściciele będą mieli sporo pracy. Jeśli w grę wchodzi stal nierdzewna i elementy z niej wykonane sprawa jest trochę prostsza. Mimo, że stal nierdzewna już sama w sobie jest odporna na korozję również trzeba pamiętać o jej pielęgnacji specjalnymi środkami. Jeśli natomiast krzesła, ławki miejskie i stoły wykonane są z drewna i metalu, może zajść potrzeba ich renowacji. Do elementów metalowych może być konieczne zastosowanie preparatów do odrdzewiania lub położenie nowej warstwy farby nawierzchniowej, która przykryje częściowe uszkodzenia powierzchni. W ten sposób meble miejskie oraz obiekty małej architektury ogrodowej zachowają swój estetyczny wygląd i będą mogły służyć jeszcze latami.

2 komentarze do wpisu „Biesiada pod chmurką. Fotele, krzesła, ławki, altany…”

Dodaj komentarz