Ławki ZANO upamiętnią olsztyńskich patronów!

W Olsztynie powstała niezwykła inwestycja z zakresu małej architektury zrealizowana przez firmę ZANO. Na trzech olsztyńskich ulicach umieszczone zostały ławki miejskie wyposażone w tablice upamiętniające ich patronów – króla Władysława Jagiełłę, pisarkę Marię Konopnicką i działaczkę społeczną Natalię Żarską. Z inicjatywą wyszli sami mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego, zaś realizację projektu poprzedziły konsultacje społeczne.

 

Ławki miejskie Gravis

Utworzenie tablic pamiątkowych, które jednocześnie wpisują się w nowoczesną architekturę miejską, to nie lada wyzwanie. Firma ZANO wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom, wkomponowując tablice z biogramami patronów w eleganckie ławki miejskie. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapoznanie się z zamieszczonymi na nich informacjami jest bardzo proste – nie wymaga schylania się, a nawet może stanowić urozmaicenie w czasie wypoczynku na ławce. Tablice z biogramami zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia ich długowieczność i stylowy wygląd. Dodatkowo każda tablica wzbogacona została o kod QR, który przekierowuje zainteresowanych na stronę z dalszymi informacjami o patronach.

 

Ławki miejskie GravisDo stworzenia tego projektu wykorzystano ławkę miejską Gravis 02.437. Model ten jest idealny dla amatorów nowoczesnego designu. Ławka składa się z drewnianego siedziska oraz nóg, które wykonane mogą być w aż trzech wariantach: ze stali czarnej, nierdzewnej oraz z betonu architektonicznego. W zależności od życzenia klienta do wykonania siedziska użyte może zostać drewno egzotyczne, jak i lokalne. Ławki betonowe Gravis, podobnie jak ich stalowe wersje, pięknie prezentują się w różnych wariantach kolorystycznych, ożywiają przestrzeń miejską, w której się znajdują i nadają jej nowoczesnego charakteru.

 

Ławki miejskie Gravis

 

Mieszkańcy podkreślają, że cieszą się ze wzbogacenia miasta o nowe meble miejskie, pełniące jednocześnie funkcję wypoczynkową i edukacyjną oraz zapewniają, że będą zgłaszać projekt poszerzenia inwestycji w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.
Więcej informacji na ten temat znaleźć można w materiale telewizyjnym na stronie http://olsztyn.tvp.pl/23355221/szczegolne-lawki-stanely-na-osiedlu-grunwaldzkim

 

Ławki miejskie Gravis

 

Dodaj komentarz